شایان ذکر است شرط ارسال اظهارنامه الکترونیکی برای مودیان حقیقی و حقوقی درج کد رهگیری پیش ثبت نام شماره اقتصادی می باشد. لذا در صورتیکه تاکنون در این خصوص اقدامی ننموده اید در اسرع وقت نسبت به دریافت مورد ذکر شده (شماره رهگیری سامانه ثبت نام) از سامانه صدور شماره اقتصادی اقدام نمایید.

سامانه جدید پیگیری وضعیت ثبت نام شماره اقتصادی 

 

برخلاف سالهای گذشته ، احتیاجی به تایید درآمد حق التحریر توسط کانون سردفتران و دفتریاران نیست

 

مودی گرامی لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید:

  1. فرم های اظهارنامه الکترونیک عملکرد سال 1391 جهت تسلیم تا تیرماه 1392 روی سایت قرار داده شده است. این فرمها باقابلیت چاپ به عنوان پیش نویس و به منظور آماده سازی اطلاعات جهت ثبت در سامانه الکترونیکی اظهارنامه با قابلیت PDF قرار داده شده است.
  2. در سال جدید سیاست سازمان امور مالیاتی کشور دریافت اظهارنامه به صورت کاملا الکترونیکی است.
  3. لطفا از ارایه اظهارنامه کاغذی قبل از ارسال اظهارنامه الکترونیکی طبق مراحل زیر اعم از نمونه سال جاری و نمونه سنوات قبل به حوزه های مالیاتی و سایر مجاری تسلیم قانونی خودداری نمایید.
  4. شایان ذکر است شرط ارسال اظهارنامه الکترونیکی برای مودیان حقیقی درج کد رهگیری پیش ثبت نام شماره اقتصادی و برای اشخاص حقوقی نام کاربری و کد رهگیری سامانه ثبت نام شماره اقتصادی می باشد. لذا در صورتیکه تاکنون در این خصوص اقدامی ننموده اید در اسرع وقت نسبت به دریافت موارد ذکر شده (شماره رهگیری سامانه ثبت نام و یا نام کاربری) از سامانه صدور شماره اقتصادی اقدام نمایید.
اسناد قابل دانلود:
صفحات مرتبط:
یادآوری:
برای مشاهده و یادآوری آنچه در تیرماه 1391 ، برای عملکرد سال 1390 انجام دادیم اینجا کلیک کنید. توجه داشته باشید که از برنامه و دستورالعمل مندرج در لینک معرفی شده برای ارسال اظهارنامه امسال استفاده نکنید
 
مراحل تکمیل اظهارنامه الکترونیکی مالیاتی در ادامه مطلب