اجرای پروژه ثبت آنی به مدت دو هفته به تعویق افتاد و این طرح از پانزدهم شهریور ماه الزامی است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، با درخواست دشتی اردکانی، رییس کانون سردفتران و دفتریاران و موافقت ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و به منظور آمادگی بیشتر همکاران برای اجرای طرح ملی ثبت آنی، این طرح که مقرر بود از ابتدای شهریور ماه سال جاری اجرایی شود، دو هفته به تاخیر افتاده است.

 دفاتر اسناد رسمی در این بازه زمانی می توانند از نرم افزار ثبت آنی استفاده کنند، بعد از این دوره ، ثبت اسناد با نرم افزار ثبت آنی از 15 شهریور ماه الزامی خواهد بود و عمل به شیوه سنتی برای ثبت اسناد امکان پذیر نیست.

  

برگزاری دوره آموزشی نرم افزار ثبت آنی


دوره آموزشی نرم افزار ثبت آنی در کانون سردفتران و دفتریاران برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، برگزاری دوره آموزشی نرم افزار ثبت آنی برای سردفتران و دفتریاران استان تهران در کانون سردفتران و دفتریاران از روز شنبه دوم شهریور ماه برگزار می شود.

 نظر به الزام اجرایی شدن ثبت آنی از مورخ 92/6/15 در کلیه دفاتر اسنادرسمی، به اطلاع می رساند به منظور آشنایی همکاران با چگونگی تنظیم اسناد در سامانه ثبت آنی، کانون سردفتران و دفتریاران اقدام به برگزاری یک دوره آموزشی جهت بهره برداری همکاران نموده است، لذا از کلیه همکاران گرامی در استان تهران درخواست می شود طبق برنامه ریزی به عمل آمده بر اساس تقسیم بندی ذیل در این دوره آموزشی حضور بهم رسانند.

نکات مهم :

 1. به دلیل محدودیت ظرفیت پارکینگ کانون، از همکاران محترم درخواست می شود از به همراه آوردن خودروی شخصی در روزهای برگزاری دوره آموزشی ثبت آنی جدا خودداری نمایند.
 2. از همکاران گرامی خواهشمندیم فقط در روزهای تعیین شده و مقرر برای دفتر خود در کانون حضور یابند. از ورود سایر همکاران در جلسه به غیر از روزهای مقرر معذوریم.
 3. سردفتران و دفتریاران کارت شناسایی معتبر و کارکنان دفاتر اسنادرسمی معرفی نامه از دفتر اسنادرسمی خود را به همراه داشته باشند.
 4. مجددا از کلیه همکاران محترم درخواست می شود به دلیل محدودیت فضا در سالن اجتماعات کانون، از هر دفتر اسنادرسمی صرفا یک نفر در جلسه حضور یابد.
 5. شروع کلاسها در روزهای مقرر از ساعت 16 می باشد.
 6. مطالعه فایل های پی دی اف مرتبط با ثبت آنی در پرتال کانون، در درک بهتر آموزش همکاران موثر خواهد بود.

شماره دفاتر مدعو:

روز :

تاریخ:

1-300

شنبه

92/6/2

301-600

یکشنبه

92/6/3

601-900

دوشنبه

92/6/4

901-1200

سه شنبه

92/6/5

1201-1500

چهارشنبه

92/6/6

1501-1800

شنبه

92/6/9

کلیه شهرستانهای استان تهران

یکشنبه

92/6/10

 

پاسخ به سوالات متداول در خصوص نرم افزار ثبت آنی

منبع : کانون سردفتران و دفتریاران

 

 تلفن 63485 برای پاسخگویی به سوالات و ابهامات در اختیار شماست


پیشنهاد :

 • در فرصت باقی مانده تا 15 شهریور ، فرم ها و کلیشه های خود را در محیط Word آماده کنید تا بتوانید آن ها را به محیط سامانه منتقل کنید.
 • اگر دارای چند سیستم کامپیوتری هستید ، برای تک تک آنها اینترنت تهیه کرده و VPN و Silverlight و SSAA Installer-v7 و امضای کد سازمان ثبت اسناد و املاک را در آنها نصب کنید. می توانید کامپیوترها را شبکه کرده و از اشتراک اینترنت استفاده کنید.
 • ورودی های USB های کامپیوتر ها را بررسی کنید که سالم باشند.
 • برنامه توکن را در تک تک کامپیوتر ها نصب کنید.
 • با تک تک کامپیوترها از طریق توکن وارد سامانه شوید تا عملکرد صحیح توکن در هر کامپیوتر را بررسی کنید.
 • در صورت نیاز درایور پرینتر خود را در تمام کامپیوتر ها نصب کنید.
 • در فرصت مناسب تجربیات خود در سامانه را در اختیار همکاران دفتر خود قرار دهید و نحوه تنظیم سند را برای آنها شرح دهید. در صورت امکان به آنها فرصت دهید با راهنمایی های شما سندی آزمایشی تنظیم کنند. با این کار سرعت عمل خود و همکارانتان را بالا ببرید.
 • برای روزهای اول بهتر است شیوه نامه های صدور انواع سند را به صورت چاپی در اختیار داشته باشید. ممکن است در روزهای اول فرآیند ثبت سند را فراموش کنید.
 • در روزهای آخر استفاده از برنامه های مدیریت دفاتر اسناد رسمی ، به صورت روزانه از آنها Backup تهیه کنید. ممکن است در روزهای آخر برنامه دچار مشکل شود.
 • دفتر راهنما و دفتر درآمد خود را روزانه تکمیل کنید. به روز باشید تا برای ارسال آمار دچار مشکل نشوید.
 • در آخرین روز استفاده از برنامه ها ، ضمن اینکه گزارش های مورد نیاز برای ارسال آمار را تهیه می کنید ، از دیتابیس خود یک Backup تهیه کرده و آن را در CD یا DVD نگه داری کنید.