رئیس کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی گفت: بر اساس تفاهم نامه میان کانون سردفتران و کمیته امداد امام خمینی (ره)، حق التحریر مددجویان کمیته امداد رایگان شد.

ادامه مطلب را مطالعه کنید


رئیس کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی در گفتگو با خبرنگار مهر از ابلاغ دستورالعمل نهایی معافیت پرداخت حق التحریر در دفاتر ثبتی از مددجویان کمیته امداد امام خمینی خبر داد.

"محمدرضا دشتی اردکانی" با اشاره به انعقاد تفاهم نامه بین کانون و کمیته امداد امام خمینی(ره) ، گفت: در این تفاهم نامه تمامی مددجویان استانهای سراسر کشور از معافیت حق التحریر بهره مند شده و کانون موافقت دارد، معافیت از حق التحریر اسناد تنظیمی در هر یک از دفاتر اسناد رسمی را تا سقف یک میلیون ریال بپذیرد.
وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه، کانون سردفتران موظف است تا متن تفاهم نامه را به تمام دفاتر اسناد رسمی در سطح کشور ابلاغ کرده و سپس به نحو مقتضی آن را اجرا کند.

 معاون حقوقی وامور مجلس کمیته امداد  هم در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: هدف از امضای این تفاهم نامه رفع مشکلات ثبتی و حقوقی اقشار محروم و آسیب پذیر جامعه است.

"منصور قمشه "افزود: کمیته امداد موظف است تا با همکاری تمام واحدهای استانی و شهرستانی خود در سطح کشور متن تفاهم نامه و دستور العمل اجرایی آن را ابلاغ و اجرایی کند. 
به گفته قمشه، کانون سردفتران متعهد است، ترتیبی اتخاذ کند تا سردفتران نسبت به تنظیم اسناد مددجویانی که دارای کارت یا شماره مددجویی یا معرفی نامه از امداد باشند بدون دریافت حق التحریر اقدام کنند. بر اساس تبصره دو بند الف ماده سه تفاهم نامه، ‌کمیته امداد نیز تعهد کرد، از طریق اداره کل امور حقوقی و املاک و ادارات حقوقی تابعه سراسر کشور هرمددجو یا وراث مددجو در موارد خاص را حداکثر یک بار در سال به یکی از دفاتر اسناد رسمی در سطح کشور معرفی کند.
بر اساس این گزارش، در این تفاهم نامه مقرر شد، اولویت با مناطقی باشد که تعداد بیشتری از مددجویان در آن سکونت دارند.

منبع : سازمان ثبت اسناد و املاک کشور