اهداف پنجمین همایش سراسری وبلاگ نویسان دفاتر اسناد رسمی:

 •  آشنایی خانواده بزرگ وبلاگ نویسان دفاتر اسناد رسمی با یکدیگر و ایجاد شبکه ارتباطی گسترده
 • تبادل اطلاعات و تجارب میان وبلاگ نویسان دفاتر اسناد رسمی
 • ایجاد فضای آزاد گفتگو درباره آسیب ها و چالش های صنفی
 • تبادل نظر در خصوص چگونگی افزایش ضریب امنیت و سلامت در فضای مجازی
 • رشد و تقویت فرهنگ صحیح وبلاگ نویسی در حوزه دفاتر اسناد رسمی
 • توسعه ، تثبیت و تحکیم هویت حقیقی و حقوقی وبلاگ نویسان دفاتر اسناد رسمی
 • بهبود وضعیت اعتماد و اطمینان میان وبلاگ نویسان دفاتر اسناد رسمی به منظور کاهش تعداد هویت های ناشناس و مستعار وبلاگ نویس و ترغیب آنها به داشتن هویت واقعی
 • تشویق و ترغیب سایر اعضای خانواده گسترده دفاتر اسناد رسمی برای ورود به فضای مجازی

 

بیانیه پایانی پنجمین همایش سراسری وبلاگ نویسان دفاتر اسناد رسمی

 • جامعه مجازی خود را ملزم می داند فعالیت خود در این عرصه را در راستای تقویت و اعتلای شأن و منزلت جایگاه دفاتر اسناد رسمی و روابط جامعه سردفتری کشور با مردم و مسئولین و مخاطبین شفاف سازی نماید.
 •  نظر به اینکه فضای مجازی در منظر و مرعای عموم مردم ایران و جهان است ، لذا وبلاگ نویسان حوزه دفاتر اسناد رسمی خود را ملزم می دانند عنایتاَ به منشور اخلاقی وبلاگ نویسان از انتشار هر گونه نظر و کامنت هایی که حاوی اهانت و توهین به اشخاص باشد ، اکیدا" خودداری نماید.
 • صرفنظر از ورود به مباحث مرتبط با مبانی حقوقی و قانونی سامانه ثبت الکترونیکی ، موسوم به ثبت آنی ، جامعه مجازی سردفتران و دفتریاران کشور ضمن استقبال از هر طرح و پروژه الکترونیکی قانونی که موجبات شفاف سازی و تسهیل و تسریع امور جاری و با حفظ حق اعلام ایرادات و نواقص اجرایی و فنی و حقوقی ، آمادگی خود را جهت ارائه هرگونه نقطه نظر در راستای رفع معایب و مشکلات همکاران در به کار گیری سامانه اعلام می دارد.
 • با توجه به رونمایی سایت جامعه مجازی ، شورای سیاستگذاری جهت ارائه و اعلام راهکارهای فنی و اجرایی آن تشکیل و مقرر گردید هر چه سریعتر نسبت به راه اندازی سایت اقدام نماید و آقایان عادلی ، طباطبایی ، خادمی ، عطاریفر ، ساداتی ، جمشیدی ، امینی به عنوان اعضای شورا تعیین گردیدند.
 • جهت اصلاح قانون دفاتر اسناد رسمی در کانون و سایر مراجع مقرر شد آقایان خادمی ، امینی ، یاوری ، شعبانی با جمع آوری نظرات همکاران در این امر مهم مشارکت نمایند.
 •  با توجه به بحث فن آوری و ایجاد سرور اختصاصی ، مقرر گردید گروه فنی متشکل از آقایان روضاتی ، صادقیان و حاجی زاده و اشافی با ارائه طرح فنی و توجیهی مراتب را به آقای جمشیدی اعلام ، تا پس از هماهنگی با همکاران ، تصمیمات لازم اتخاذ گردد.
پایگاه اطلاع رسانی سراسری وبلاگ نویسان دفاتر اسناد رسمی
گزارش همایش و تصاویر در ادامه مطلب 

 

مراسم افتتاحیه حدود ساعت 10.5 صبح با پخش سرود ملی و سپس تلاوتی آیاتی از قرآن مجید توسط قاری ممتاز کشور ، استاد حاج کریم منصوری آغاز شد.

همایش که با حضور اعضای هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران همراه بود با ارائه گزارشی از مقدمات برگزاری این نشست توسط جناب آقای جمشیدی ادامه یافت.

سپس جناب آقای دشتی اردکانی به ایراد سخن در خصوص وبلاگ و وبلاگنویسی و این همایش پرداختند.

بعد از ایشان ، جناب آقای خادمی در مورد اهمیت همایش ها و همکاری همکاران وبلاگنویس سخنرانی کردند.

مراسم با صحبت های جناب آقای دکتر مسعود کوثری از اساتید دانشگاه ادامه یافت.

در ادامه بعد از پخش کلیپی ، نوبت به رونمایی و معرفی قسمت های مختلف و امکانات وب سایت رسمی وبلاگ نویسان دفاتر اسناد رسمی با نام پارس وندار (پایگاه اطلاع رسانی سراسری وبلاگ نویسان دفاتر اسناد رسمی) به نشانی www.parsvandar.irرسید.

سپس مراسم با سخنرانی جتاب آقای دکتر مصطفی مهرآئین و جناب آقای دکتر نعمت الله فاضلی ، دو تن دیگر از اساتید دانشگاه در مورد وبلاگ نویسی ادامه پیدا کرد و با تقدیر و تشکر از اعضای هیات مدیره و اساتید دانشگاه به قسمت اول روز اول کاری خود پایان داد.

بعد از صرف نهار ، همایش در سالن کنفرانس کانون سردفتران و دفتریاران ، با حضور فعالان حوزه وبلاگ نویسی دفاتر اسناد رسمی به کار خود ادامه داد.

در قسمت دوم روز اول همایش ، وبلاگ نویسان در زمینه های مختلف به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در نهایت بعد از مشخص نمودن بحث های روز دوم همایش ، مراسم روز اول به کار خود پایان داد.

 

روز دوم همایش ، جمعه ساعت 11 صبح ، در سالن کنفرانس کانون سردفتران و دفتریاران آغاز شد.

مطابق روال روز قبل در مورد مباحث مختلف بحث و تبادل نظر و رای گیری شد و تصمیمات و پیشنهاداتی تصویب شد.

در نهایت با حضور و سخنرانی جناب آقای دشتی اردکانی ریاست محترم کانون سردفتران و دفتریاران ، همایش پنجم به کار خود پایان داد.