توجه: برابر اعلام نظر کانون مبنی بر اعلام عدم شمول دفاتر در ارسال صورت معاملات الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی ، فعلاً از ارسال این آمار خودداری کنید.
 
----------
نامه اعلام نظر کانون مبنی بر اعلام عدم شمول دفاتر در ارسال صورت معاملات الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی در اینجا
----------
نامه به اداره کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان در ادامه مطلب
----------

راهنمای ورود معاملات فصلی آن لاین و آف لاین موضوع ماده 169 مکرر و الزام دفاتر اسناد رسمی

نظر باینکه دفاتر اسناد رسمی از مشمولین رعایت ماده 169 مکرر قانون مالیات بر ارزش افزوده شامل ثبت نام کد اقتصادی و ارائه صورت معاملات فصلی هستند ، مکلفند با مراجعه به سایت www.tax.gov.ir نسبت به ارائه صورت معاملات خود اقدام نمایند و در صورت عدم انجام وظایف قانونی خود در قبال این قانون مشمول جریمه خواهند شد.

به همین منظور فایل راهنمای ورود به سامانه صورت معاملات فصلی که از تاریخ 1391/1/1 الی پایان امسال در دوره های سه ماهه می بایست وارد شود در آدرس ذیل موجود می باشد.
خلاصه اینکه پس از ورود به سایت پیش گفته در قسمت سمت راست بر روی صورت معاملات فصلی کلیک نموده و در آنجا بر روی لینک ورود به سامانه (سامانه ارسال صورت معاملات 169 مکرر و گزارش خرید و فروش الکترونیکی) طبق دستورات راهنما با دقت عمل نمائید.
لازم به ذکر است از طریق دانلود نرم افزار ذیل همان صفحه به صورت آف لاین هم می توان نسبت به ارسال صورت معاملات فصلی اقدام نمود (برای ورود به قسمت سامانه از نام و کاربری که برای ثبت نام کد اقتصادی استفاده نموده اید استفاده نمائید)
برای دریافت راهنمای اینجا کلیک کنید
منبع: جناب آقای مهدی نیکزاد ، دفتر اسناد رسمی 2 شهرضا

توجه: بدون اینکه بخواهم ارسال این آمار را تایید و یا رد کنم ، نامه دریافتی از جناب آقای مهدی نیکزاد را به درخواست ایشان منتشر می کنم. تصمیم گیری با شما