معاون سازمان امور مالیاتی اعلام کرد:

نظر به مصادف بودن مهلت تسلیم اظهارنامه دوره چهارم سال 91 با تعطیلات نوروزی، برخورداری از بخشودگی جرایم عدم تسلیم اظهارنامه تا 1392/1/31 در صورت درخواست کتبی از سوی مودی امکان پذیر است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مالیات بر ارزش افزوده ، نظر به مصادف بودن مهلت تسلیم اظهارنامه دوره 4 سال 1391 با تعطیلات نوروزی، برخورداری از بخشودگی جرایم عدم تسلیم اظهارنامه تا تاریخ 1392/1/31 در صورت درخواست کتبی از سوی  مودی امکان پذیر است.

علیرضا طاری بخش معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی به فارس گفت: از اول تا 15 فروردین 92 تعداد 32هزار فقره اظهارنامه مالیات ارزش افزوده مربوط به فصل زمستان 91 ارائه شده و چون تمدید مهلت 15 روزه ارائه اظهارنامه از نظر قانونی ممکن نیست، اما بر اساس بخشنامه داخلی رئیس کل سازمان امور مالیاتی، کسانی که حداکثر تا 31 فروردین 92 نسبت به ارائه اظهارنامه عملکرد مالیات بر ارزش افزوده فصل زمستان 91 اقدام کنند، از تسهیلات بخشودگی 100درصد جرائم تاخیر ارائه اظهارنامه برخوردار خواهند شد.

همچنین سازمان امور مالیاتی کشور با صدور اطلاعیه‌ای، نرخ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده کالاها و خدمات عمومی در سال 1392 را شش درصد اعلام کرد . به گزارش رسانه مالیاتی ایران ، در این اطلاعیه آمده است: براساس تبصره 2 ماده 117 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران که مقرر می‌کند،‌ نرخ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده از سال اول برنامه، سالانه به میزان یک درصد افزایش یابد ، بنابراین این نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده کالاها و خدمات عمومی از ابتدای سال 1392 ، شش درصد (6% ) است.

این گزارش می‌افزاید: به منظور جلوگیری از هر گونه مشکلات اجرایی از مودیان مالیاتی مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده درخواست می‌شود که از ابتدای سال 1392 در کلیه مبادلات اقتصادی ( عرضه کالاها و ارایه خدمات عمومی ) مالیات و عوارض ارزش افزوده را به نرخ شش درصد ( 3/6 درصد مالیات و 2/4 درصد عوارض ) در صورتحساب های صادره اعمال و از خریداران اخذ نمایند.

منبع : خبرگزاری فارس