طرح اصلاح قانون دفاتر اسناد رسمی به صورت عادی بررسی می شود

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه یکم آذر) مجلس شورای اسلامی، پس از مخالفت با یک فوریت طرح اصلاح قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران تصمیم گرفتند این طرح را به صورت عادی بررسی کنند.

نمایندگان مجلس با ۴۹ رأی موافق، ۷۵ رأی مخالف و ۲۴ رأی ممتنع با یک فوریت طرح اصلاح قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران مخالفت کردند.

ابوالفضل ابوترابی [دبیر دوم کمیسیون قضایی و حقوقی] نماینده مردم [اصفهان] نجف آباد، تیران وکرون در مجلس شورای اسلامی در موافقت با این طرح گفت: باید یک سری دگرگونی ها در کارکرد دفاتر اسناد رسمی ایجاد شود.

ایرج ندیمی [عضو کمیسیون اقتصادینماینده مردم [گیلان] لاهیجان و سیاهکل در مجلس نهم، به عنوان مخالف این طرح، افزود: ایراد من به قید یک فوریت است چرا که در بررسی این طرح بدون استفاده از نظرات صاحب نظران اصرار بر این است که در طی چند روز طرح تصویب شود در حالی که بررسی قانون دفاتر رسمی نیاز به بررسی دارد و بر این اساس با وجود اینکه قرار بود بسیاری از امور اداری الکترونیکی شود امروز در بسیاری از موارد با مشکلات عمده ای مواجه هستیم.

غلامرضا کاتب [سخنگو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسباتنماینده مردم [سمنان] گرمسار در مجلس نهم نیز به عنوان مخالف تصویب این طرح، گفت: بسیاری از مواد این طرح مخالف با قانون اساسی کشور است.

سیدمهدی موسوی نژاد [عضو کمیسیون انرژینماینده مردم [بوشهر] دشتستان در مجلس شورای اسلامی،  به عنوان موافق تصویب این طرح تصریح کرد: دلایل فوریت این طرح آن است که قانون دفاتر رسمی برای ۳۶ سال پیش بود و اکنون باید با توجه به پیشرفت های روز تجهیزات این دفاتر هم به روز شود.

منبع : خانه ملت خبرگزاری مجلس شورای اسلامی ، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ، اعلام وصول طرح یک شوری ، طرح مذکور

/ 0 نظر / 21 بازدید