بیانیه پایانی چهارمین نشست وبلاگ نویسان حوزه دفاتر اسناد رسمی

چهارمین نشست وبلاگ نویسان حوزه دفاتر اسناد رسمی طبق برنامه زمان بندی شده در نشست سوم , با حضور تعدادی از بلاگران اعم از وبلاگ نویس و وبلاگ خوان این حوزه  در پنج شنبه و جمعه  19 و 20 اردیبهشت ماه 92 در اصفهان برگزار گردید.

افتتاح این همایش با حضور آقای محمدرضا دشتی اردکانی ریاست کانون سردفتران و دفتریاران و آقای محمد مجنون مدیرکل محترم ثبت اسناد و املاک  و آقای مرادی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران استان اصفهان همراه بود. آنگاه شرکت کنندگان در سه جلسه صبح و عصر به مسائل و مباحث مختلف در زمینه های وبلاگ نویسی و حوزه مجازی و تاثیر آن در رفع مشکلات حرفه ای دفاتر اسناد رسمی و گذار از مرحله سنتی به مدرنیته و الکترونیک پرداختند و ضمن بازبینی عملکرد این مدت و بررسی نقاط قوت و ضعف بلاگران این حوزه و یافتن راهکارهای مناسب جهت ارتقاء کمی و کیفی وبلاگ نویسی و نحوه تشویق و ترغیب سران دفاتر و دفتریاران در ورود به این عرصه و انعکاس مسائل و مشکلات حرفه کتابت به مراجع ذیربط و متولیان امور و تعامل و ایجاد وحدت و هماهنگی بحث و تبادل نظر گردید.

در پایان این همایش , ضمن تاکید مجدد بر رعایت منشور اخلاقی مصوب نشست قبلی و لزوم غنای هرچه بیشتر وبلاگها و تولید محتوا و فراهم نمودن موجبات اعتلای جایگاه دفاتر اسناد رسمی و اعتبار اسناد رسمی موارد زیر از طرف شرکت کنندگان به عنوان نتیجه و تصمیمات این همایش مورد تائید و تصویب قرار گرفت :

  1. اعتدال ، همفکری ، تعامل و بالندگی بعنوان شعار و نماد جامعه مجازی بلاگران تعیین و از پرچم جامعه مجازی تهیه شده توسط هیئت برگزاری نشست چهارم , رونمائی و مقرر شد پرچم مذکور در محل کانون سردفتران و دفتریاران تهران و یا دبیرخانه همایش ها نگهداری و در هرنشست از آن استفاده گردد.
  2. ضمن تاکید بر لزوم استمرار نشست ها , در راستای تسهیل امر ایاب و ذهاب و شرکت همکاران تا تصمیم بعدی , تهران بعنوان محل نشستها انتخاب و زمان نشست پنجم به اتفاق آراء روزهای نهم و دهم آبانماه 92 تعیین و حاضرین خود را ملتزم به حضور در نشست پنجم میدانند.
  3. ضرورت ایجاد سایت جامعه مجازی وبلاگ نویسان به عنوان سایت مرجع با امکانات لازم مجددا مورد تاکید قرار گرفت و نظر به اینکه مصوبه قبلی به نتیجه مطلوب نرسیده بود , آقایان جمشیدی ، فتحی و صادقیان مامور تهیه مقدمات و ایجاد سایت مناسب و طراحی و برآورد هزینه و راه اندازی سایت و اتاق گفتمان گردیدند تا در نشست بعدی از آن رونمائی و مدیران فنی و اجرائی آن تعیین گردند. هزینه اولیه این بند توسط حاضرین تقبل و تعهد گردید.
  4. آقای جمشیدی و سرکار خانم سهرابی بعنوان نمایندگان جامعه مجازی وبلاگ نویسان تعیین گردیدند تا نسبت به برقراری هماهنگی و تعامل با دفتر روابط عمومی کانون سردفتران , نقطه نظرات بلاگران را به روابط عمومی منعکس و پیگیری نمایند.
  5. با توجه به مباحث مختلف مطروحه در این نشست , آقایان خادمی ، شعبانی و طباطبائی تا نشست بعدی به عنوان کمیته حقوقی این همایش تعیین گردیدند تا در خصوص طرح اصلاح موادی از قانون دفاتر اسناد رسمی مطروحه در مجلس شورای اسلامی و همچنین آئین نامه 1317 با جمع بندی نظرات همکاران و از طریق کمیته حقوقی کانون سردفتران و کمیسیون قضائی مجلس شورای اسلامی پیگیریهای لازم را انجام و گزارش کار را از طریق مقتضی به همکاران ارائه نمایند.
برای دریافت این بیانیه در قالب PDF اینجا کلیک کنید
/ 0 نظر / 25 بازدید