شیوه های سنتی پاسخگوی آثار حقوقی فعالیت های اجتماعی نیست

دکتر"محمد مهدی انجم شعاع " افزود: حوزه فعالیت سازمان ثبت اسناد و املاک بسیار وسیع ، گسترده و دارای تأثیرات مستقیم وغیر مستقیم در عرصه های اجتماعی ، اقتصادی و حقوقی است و در تثبیت آثار رفتارهای حقوقی افراد نقش موثر دارد.

وی خاطر نشان ساخت: جامعه امروز متوقع دریافت خدمات سریع و صحیح در ابعاد مختلف است و این نیاز به خوبی در حوزه ثبت اسناد و مالکیت ها درک شده و برنامه های گسترد ه ای در این رابطه در دست اقدام است.

وی به اجرایی شدن فرایند ثبت آنی معاملات طی روزهای آتی در کشور اشاره کرد و گفت: آثار اجرای این طرح مهم در ابعاد مختلف قابل توجه است.

انجم شعاع یاد آورشد: اطلاعات تمامی اسنادی که طی این فرایند در دفاتر اسناد رسمی کشور ثبت می شوند، به صورت آنلاین در بانک اطلاعاتی سازمان ثبت اسناد کشور جمع آوری و ثبت خواهد شد و با توجه به حساسیت کار و برنامه ریزی انجام شده  فعالیت تمامی دفاتر اسناد رسمی در چارچوب این طرح الزامی است.

 وی افزود: این مهم موجب یکنواخت شدن روند ثبت اسناد، شفاف سازی فعالیت دفاتراسناد رسمی و سرعت در پاسخگویی به نیاز ثبتی مردم خواهد بود.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه های مهم این سازمان در کنار بررسی و پیشنهاد اصلاح قوانین ، استفاده حداکثری از ظرفیت قوانین و مقررات موجود در بهبود خدمات ثبتی است که گامهای خوبی نیز در این راستا برداشته شده است.

وی افزود: نرم افزار جامع اجرای مفاد اسناد رسمی از یک سال پیش در واحدهای ثبتی کشور راه اندازی شده و بخش عمده اجرای مفاد اسناد رسمی از طریق این نرم افزار انجام می شود که زمان دسترسی به مطالبات قانونی بستانکاران را به نحو مناسب کاهش داده است.

وی با بیان این که الکترونیکی شدن فرایند های ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری نیز ازدیگر برنامه های این سازمان است که پیشرفت قابل توجهی داشته است، اظهار داشت: تکمیل این فرایند با تلاش و جدیت در دستور کار قرار دارد و آینده نزدیک در تمام کشور اجرا خواهد شد.

لازم به ذکر است ؛ دراین مراسم که با حضور ملک شاهی؛ رییس کمیسیون قضایی مجلس ، بدری ؛ رییس کل دادگستری استان و جمعی از مقامات ومسئولین استان برگزار شد، داریوش چهری به عنوان مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک استان لرستان  معرفی و از تلاش های محسن مرادی؛ مدیر کل سابق تجلیل شد.

منبع : سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

/ 0 نظر / 21 بازدید