بیانیه پایانی هشتمین همایش جامعه مجازی دفاتر اسناد رسمی کشور

  1. مقرر گردید توسط ریاست محترم کانون سردفتران ودفتریاران تهران ترتیبات لازم برای ملاقات و دیدار اعضای جامعه مجازی دفاتر اسناد رسمی با مقام معظم رهبری بمناسبت سالروز تشکیل جامعه و یا 6 دی داده شود.
  2. با توجه به سخنان اخیر ریاست معظم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و عزم معظم له برای حذف دخالت مشاورین املاک در امر تنظیم مبایعه نامه و قراردادها وسپردن امور حقوقی مربوطه صرفا به دفاتر اسناد رسمی، حاضرین بنمایندگی از کل اعضای جامعه مجازی حمایت بی قید و شرط خود را از ریاست محترم سازمان اعلام نمودند.
  3. با توجه به لزوم تعدیل تعرفه حق التحریر دفاتر طبق واقعیتهای  موجود و اعمال نرخ تورم براساس چهارسال قبل و چهارسال آینده وتعیین ودرج حق فنی و مشاوره و سایر خدمات متداول دفاتر اسناد رسمی ، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و بنظر حاضرین، تعرفه تهیه شده کانون سردفتران تهران که پس از لحاظ بعضی از پیشنهادها به سازمان ارسال شده ، جوابگوی نیازهای دفاتر اسنادرسمی و انتظارات و تامین کننده حقوق حقه همکاران سراسر کشور نمی باشد و از رییس معظم سازمان ثبت اسناد کشور مصرانه تقاضای تعدیل عادلانه و منطبق با نرخ تورم و هزینه های سنگین دفاتر و واقعی شدن ثمن معاملات  می گردد.
  4. لزوم ساماندهی گروههای اجتماعی در فضای مجازی مطرح و شیوه نامه نحوه تشکیل گروههای تخصصی و انتشار نتایج ان در وبلاگ یا وبلاگهایی که برای این امر ایجاد میشود پس از اصلاحاتی مورد تایید قرار گرفت.
  5. موضوع بیمه و ارایه خدمات درمانی و رفاهی خانواده بزرگ دفاتر اسناد رسمی مطرح و ضمن انتقاد حاضرین به عدم رفع مشکلات بیمه ، اعضای جامعه مجازی از کانون محترم سردفتران درخواست مینماید هرچه سریعتر نسبت به رفع مشکلات و ارایه خدمات به کل جامعه سردفتری بنحو یکسان و مطلوب اقدام نماید.
  6. لزوم بررسی و افزایش صلاحیت دفاتر اسناد رسمی و توسعه محدوده ارایه خدمات دفاتر به مردم مانند امور حسبی و شبه قضایی و بخشی از خدمات ثبتی مورد تایید و تاکید قرار گرفت و مقرر گردید همکاران نظرات کارشناسی خود را به کمیته دایمی ارسال تا از این طریق به مراجع ذیصلاح ارسال شود.
  7. با توجه به اهمیت و نقش قوانین و مقررات و لزوم فعال تر شدن جامعه سردفتری در راستای مشارکت در نهاد قانونگذاری مقرر شد اعضا جامعه مجازی در هرمورد با نمایندگان مجلس در محل خود رایزنی و با کمیته های پارلمانی کانونهای استانی هماهنگ نمایند در این راستا جامعه مجازی از کانونهای استانی و جوامع درخواست مینماید برای تسهیل در دسترسی به هدف مذکور ، همانند کانون مازندران نسبت به تشکیل و فعال نمودن کمیته پارلمانی اقدام نمایند. مقرر گردید جامعه مجازی با رویکرد اهمیت ورود حقوقدانان و متخصصین به نهاد قانونگذاری در جهت توسعه اقتصادی و رفاه اجتماعی فعالیت نمایند.
  8. با توجه به تصمیمات نشست هفتم ، شیوه نامه های تشکیل کمیته دایمی نشستها و کمیته مالی مربوطه تهیه شده توسط آقای امینی قرایت و مورد تایید و تصویب قرار گرفت.
  9. حاضرین با تاکید مجدد بر اجرای دقیق منشور اخلاقی جامعه مجازی التزام خود را به رعایت امانت و اخلاق در فعالیتهای خود در این فضا اعلام و بی اخلاقی بعضی از اشخاص در کامنت‏گذاری در وبلاگها را محکوم نمودند.
  10. نشست بعدی که پیشنهاد برای کاظمین ، خوی ، سنندج ، اردکان ، سمنان ، یزد و کیش مطرح و به رأی گذاشته شد ، در نتیجه استان سمنان برای نشست بعدی تعیین گردید.

نشست هشتم جامعه مجازی با امید به دست یابی به اهداف خود و تشکیل همایش بعدی در ساعت 12 ظهر روز شنبه 26 اردیبهشت به کار خود پایان داد.

 

----------

تا بارگذاری کامل تصاویر چند لحظه منتظر بمانید

تهیه تصاویر : ستاد برگزاری همایش هشتم

تهیه تصاویر : ستاد برگزاری همایش هشتم

234 تصویر ( 19 مگابایت)

----------

جا دارد از زحمات بی دریغ جناب آقای سید رسول رسولی ، سردفتر محترم دفتر اسناد رسمی 59 مشهد که مدیریت ستاد اجرایی این همایش را به عهده داشتند و به همراه خانواده محترم و سایر همکاران مهمان نوازشان در طول همایش برای رفاه و آسایش همکاران و همراهانشان و همچنین هرچه باشکوه تر برگزار شدن همایش هشتم از هیچ تلاشی فروگذار نکردن ، کمال تشکر و قدردانی را بعمل آورده و برای ایشان آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون داشته باشم.

----------

بازتاب همایش:

/ 0 نظر / 43 بازدید